Informativní web. Ověřte si uvedené informace.

Manuální nebo automatická klima do auta

Jak jsem již uváděl na hlavní stránce. U manuální klimy si nastavujete rychlost foukání vzduchu a jeho teplotu, klimatizaci potom zapínáte tlačítkem AC. U automatické klimatizace nastavíte požadovanou teplotu a o nastavení rychlosti a teploty vzduchu se už postará počítač který po dostažení požadované teploty sníží rychlost vefukovaného vzduchu a ventilátory takzvaně se ztiší.

Existuje také varianta poloautomatické klimatizace, kdy si nastavíte na displeji požadovanou teplotu a systém vfukuje vzduch podle požadované teploty, ale výslednou teplotu v autě už neřeší.

Lépe vybavené vozy také s automatickou klimatizací nabízí dvouzónové nebo vícezonové klimatizace. V Octavii II si můžete zvolit dvouzónovou klimatizaci při níž si může každá z části vozu zvolit svou teplotu. Vůz je rozdělen na dvě poloviny - řidič a pasažér za řidičem je polovina první a spolejezdec a cestující za spolejzdcem je polovina druhá.

Spousta lidí, kteří mají v autě manuální klimu chtějí hájit svůj vůz a tvrdí, že manuální je lepší než automatická nicméně osobně považuji tento fakt za nepravdu. Jelikož když se podíváte na ceny v příplatkové výbavě je automatická klima vždy drahší. Navíc luxusní vozy bývají obvykle vybaveny automatickou klimatizací. Je daleko pohldnější si nastavit cílovou teplotu a o nic víc se nestarat.