Informativní web. Ověřte si uvedené informace.

Kdy kupovat nebo prodávat auto s klimatizací

Chování poptávky

V letních měsících lidé pociťují větší potřebu klimy a proto jsou více potávané vozy s klimou. Z toho plyne, že auta s klimatizačním zařízením jsou více poptávaná a lidí jsou za ně ochotni dát více peněz což znamená, že jsou drahší. Kdežto auta bez tohoto zařízení nejsou tolik poptávaná a jejich cena je nižší.

Chci koupit auto

Pokud chcete koupit auto, které je vybavené klimou je lepší jej kupovat v zimě nebo v jarních měsících, kdy není klimatizace tolik poptávaná a tedy nezvyšuje v takové míře cenu auta. Naopak pokud plánujete koupi auta bez tohoto zařízení je nejvýhodnější čas pro koupi auta v horkých letních měsících, kdy není o tyto vozy takový zájem a dají se pořídit výhodněji nebo můžete zkusit smlouvat.

Chci prodat auto

Pokud plánujete prodej auta je postup přesně opačný, pro prodej auta s klimou je vhodné horké letní počasí kdy je toto zařízení velkou výhodou vozu a potenciální kupci cítí silnou potřebu toto zařízení v autě mít a proto dají za vůz s touto výbavou více peněz. Naopak pokud chce prodávat auto bez klimy je lepší počkat na zimu nebo jarní měsíce, v tomto období považují lidé klimu spíše za nadstandart a nevidí její absenci jako zásadní problém.